CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Drukarki termiczne są wszechstronne i kompaktowe i są przeznaczone dla firm usługowych, takich jak restauracje, fast foody, kawiarnie, hotele, atrakcje, kina oraz dla różnego rodzaju sklepów, w tym sklepów internetowych. Wraz ze skanerami kodów kreskowych i komputerami POS stanowią podstawowy zestaw wyposażenia POS do automatyzacji ewidencji.

drukarki termiczne  

 Jak wybrać najlepszą termiczną drukarkę paragonów?

Wybór drukarki paragonów POS, która odpowiada Twoim potrzebom, jest ważny, dlatego postaramy się tutaj odpowiedzieć na wszystkie pytania, które możesz mieć przed zakupem. Zwróćmy szczególną uwagę na drukarki paragonów do kuchni.

Zacznijmy od rozważenia, jakiej drukarki używa się do drukowania paragonów?

Do drukowania paragonów w Polsce stosuje się albo specjalistyczne drukarki POS, drukarki oraz kasy fiskalne albo terminale płatnicze. W tym artykule porozmawiamy o drukarkach paragonowych POS, które są podłączone do jakiegoś urządzenia sterującego - systemu POS z zainstalowanym oprogramowaniem do automatyzacji księgowości, komputera, tabletu, smartfona.

Jak drukuje termiczna drukarka paragonów?

Do druku wykorzystywana jest głowica termiczna, czyli jej część, która odpowiada za nagrzewanie termoczułej warstwy papieru kasowego. Drukarka termiczna podgrzewa tylko te miejsca papieru kasowego, na których należy nanieść informacje. Zauważymy, że drukarki etykiet mogą wykorzystywać technologię druku termotransferowego, gdzie potrzebne są dodatkowe materiały eksploatacyjne, takie jak ribbony (taśma barwiąnca), oraz że na rynku dostępnych jest kilka modeli uniwersalnych drukarek etykiet i paragonów, co może być wygodne dla małych firm, gdzie musisz wydrukować niewielką liczbę paragonów i etykiet.

Co można wydrukować na drukarce termicznej?

Zgodnie z przeznaczeniem drukarki termiczne to drukarki paragonów i drukarki etykiet. Co można wydrukować na drukarce paragonów? Drukarka do paragonow drukuje paragony, faktury, pokwitowania zapłaty, listy przewozowe na kasowym papierze termoczułym. Drukarka etykiet drukuje dowolne informacje na etykiecie samoprzylepnej, mogą to być przede wszystkim etykiety produktowe z kodem kreskowym, etykiety logistyczne/transportowe i inne.

Zastanówmy się, jakie są cechy drukarek paragonów?

Ważnymi cechami przy wyborze drukarki są: 1) rozdzielczość druku, 2) maksymalna szerokość druku, 3) prędkość drukowania, 4) interfejsy połączeń, 5) trwałość obcinaka, 6) trwałość głowicy termicznej, 7) dostępność obcinarki.

Jakiej rozdzielczości drukarki paragonów potrzebuję?

Do drukowania tekstów, obrazów i kodów kreskowych na paragonie klientowi wystarczy drukarka o rozdzielczości 180 dpi lub 203 dpi.

Jakiej szerokości wydruku drukarki POS potrzebuję?

W niektórych aplikacjach ważna jest szerokość paragonu. Bardzo często nazwy towarów, usług czy potraw zawierają wiele znaków. Skróty nazw mogą być nieczytelne i wtedy „szeroka” drukarka będzie w stanie rozwiązać problem. Drukarki paragonów są podzielone na 2 duże grupy:

• Drukarki o maksymalnej szerokości papieru 58 mm.

• Drukarki o maksymalnej szerokości papieru 80 mm.

Jednocześnie drukarki o maksymalnej szerokości papieru 80 mm są prawie zawsze wyposażone w przegrodę i mogą również drukować na taśmie 58 mm. A taki wskaźnik jak długość paragonu może być zmienny dla obu grup.

Czy szybkość drukarki ma znaczenie?

Dla firm o dużej przepustowości, czyli z dużą liczbą klientów, ważna będzie szybkość. Po zapłaceniu przy kasie klienci nie lubią czekać. Szybkość druku jest często związana z jakością druku i jakością całego urządzenia. Wahania w zakresie 150-300 mm/sek. Droższe modele mają też wyższe prędkości druku przy zachowaniu bardzo dobrej jakości druku. Ale są też niedrogie modele, które mają prędkość drukowania do 300 mm/s, na przykład drukarka paragonów Zjiang ZJ-8350.

Jak podłączyć drukarkę paragonów do komputera?

Najczęściej drukarka paragonów jest podłączona do komputera przez bezpośrednie połączenie USB. Jeśli drukarka jest wyposażona w interfejs Ethernet, można ją podłączyć do sieci komputerowej i wysyłać zadania drukowania z wielu urządzeń. Drukarki paragonów Ethernet są nieco droższe, ale oszczędzasz pieniądze, kupując jedno urządzenie zamiast 2 lub 3. Istnieją urządzenia takie jak drukarka POS SAM4S Giant-100, która jest standardowo wyposażona w szeroką gamę interfejsów przewodowych: Ethernet, USB, szeregowy oraz opcjonalnie instalację bezprzewodowych interfejsów Bluetooth i Wi-Fi. Jeśli potrzebujesz podłączyć drukarkę POS do tabletu lub smartfona, dostępność interfejsów Bluetooth i Wi-Fi będzie ważnym kryterium wyboru.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej drukarki paragonów?

Niezawodna drukarka POS musi mieć wbudowaną obcinarkę (obcinak, obcinacz) i wysoką trwalość obcinaka do 1,5 miliona cięć. Co do obcinania paragonów dla części klientów ważne jest, aby urządzenie posiadało możliwość obcinania zarówno pełnego, jak i częściowego. Kolejnym wskaźnikiem niezawodności jest trwalość głowicy termicznej. W przypadku markowych modeli, takich jak drukarki paragonów Sam4s, liczba ta jest najwyższa - 150 km druku.

Drukarka Sam4s Gcube jest jedną z nielicznych na rynku, która posiada możliwość podawania zarówno pionowego, jak i poziomego (czołowego) drukowanego paragonu. Dlaczego jest lepiej? Możesz go zainstalować pod biurkiem kasjera, na półce, w dowolnym miejscu.

Jakie materiały eksploatacyjne są potrzebne do drukarki termicznej?

Jedynym materiałem eksploatacyjnym do drukarek termicznych POS jest taśma kasowa. Nie potrzebujesz atramentu jak drukarka atramentowa, nie potrzebujesz wkładów z tonerem, nie potrzebujesz ribbonów (taśm barwiących) jak drukarki termotransferowe. Wymiana rolki taśmy paragonowej zajmuje kilka sekund. Prawie wszystkie nowoczesne drukarki, nawet te niedrogie (na przykład drukarki termiczne Xprinter i drukarki paragonów G-printer) mają system drop-in - „wsuń i zapomnij”.

Jaka taśma jest potrzebna do drukarki paragonów?

Taśma jest niezbędnym materiałem eksploatacyjnym. Drukarka za pomocą głowicy termicznej nakłada informacje na papier kasowy. Szerokość taśmy zależy od charakterystyki drukarki - 58 mm lub 80 mm. Informacje są podawane tylko w kolorze czarnym. W artykule o zaletach korzystania z drukarek paragonów i ich wadach mówiliśmy o tym, jak można robić kolorowe paragony gotówkowe.

Jakie drukarki paragonów są potrzebne do kuchni?

W kuchni do drukowania zamówień używane są drukarki paragonów. Tam muszą pracować w warunkach dużej wilgotności i zanieczyszczenia. W niektórych przypadkach woda może wylać się na obudowę, jedzenie może zostać przewrócone. Do takich warunków polecamy drukarkę paragonów SAM4S GCUBE. Korpus tej koreańskiej drukarki paragonów jest wodoodporny z przodu i od góry. Płyta główna jest zainstalowana w taki sposób, aby wniknięta wilgoć spływała bez zalegania na niej. Za pomocą specjalnego uchwytu można jej zamontować na ścianie, pod stołem, a jednocześnie wygodnie odbierać paragony, ponieważ istnieje możliwość wydawania paragonu w poziomie (do przodu) i w pionie (w górę). Drukarki wodoodporne, takie jak SAM4S GCUBE, mają sens w użyciu w kawiarniach, a także w razie zainstalowania na ladzie barowej.

Staraliśmy się jak najlepiej odpowiedzieć na pytanie "Jak wybrać drukarkę paragonów?", ale jeśli nadal masz wątpliwości, która drukarka paragonów POS jest najlepsza do Twoich zadań - zadzwoń do nas w Codeon!