+48 536 496 809

info@codeon.net.pl

0
 x 
Pusty koszyk

Najpierw kilka podstawowych informacji. Co to jest drukarka paragonów POS? Jest to drukarka termiczna wykorzystująca technologię druku termicznego (wypalania informacji) na specjalnym, termoczułym papierze kasowym zwiniętym w rolki. Zadanie wypalania wykonuje głowica termiczna. Takie automaty paragonowe są niezbędne w sklepach i usługach, a drukarki paragonów instalowane są w kuchni do drukowania zamówień. O tym, jak wybrać drukarkę termiczną w Polsce, pisaliśmy w tym artykule. Teraz chcielibyśmy rozważyć zalety i wady.

drukarka paragonowa

Zalety korzystania z termicznych drukarek paragonów.

1) Zwiększenie szybkości obsługi klienta.

1.1. Druk termiczny jest bardzo szybki. Szybkość drukowania paragonów ma ogromne znaczenie dla zwiększenia lojalności klientów. Klienci po otrzymaniu reszty w gotówce lub płatności kartą bankową nie chcą czekać na wydrukowanie paragonu.

1.2. Większość modeli drukarek wyposażona jest w obcinak (separator), który bardzo szybko odłącza paragon o żądanej długości. Nie ma potrzeby docinania papieru do pożądanego rozmiaru nożyczkami. Co więcej, dotyczy to nawet niedrogiego segmentu, w tym tanie drukarki paragonów Xprinter czy drukarki POS G-printer.

1.3. Ładowanie taśmy kasowej do drukarki jest bardzo szybkie! Nie ma potrzeby wykonywania regularnej wymiany wkładu lub atramentu. Termiczna głowica drukująca wytrzyma bardzo długo, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na zakup markowych drukarek paragonów Sam4s.

2) Redukcja hałasu. W przeciwieństwie do zwykłej drukarki atramentowej lub igłowej, zaletą drukarek termicznych jest nie tylko szybkość, ale także cisza. Drukarki paragonów są prawie bezgłośne. W warunkach małego kiosku, hałaśliwej kuchni, kawiarni czy dużego supermarketu z mnóstwem urządzeń – ten punkt ma ogromne znaczenie. Wyobraź sobie, że wraz z drukarką paragonową podłączyłeś do systemu POS skaner kodów kreskowych, którego dźwięk musi usłyszeć każdy kasjer. Ciche drukarki termiczne, które zastąpiły drukarki igłowe, stały się poprostu ratunkiem.

3) Oszczędności na materiałach eksploatacyjnych. Drukarki POS drukują paragony, kwity o różnej długości. Nie ma znaczenia, czy kupujący kupił jedną sztukę towaru, czy 100 sztuk - drukarka wydrukuje czek o wymaganej długości, w przeciwieństwie do konwencjonalnych drukarek biurowych, które drukują na papierze A4. Na drukarce paragonów możesz nawet wydrukować karty gwarancyjne, faktury. Istnieją unikalne drukarki paragonów Star, które skalują informacje od A4 do A6, co pozwala na drukowanie dowolnych dokumentów na drukarkach paragonów, co pozwala zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych.

4) Ochrona środowiska, redukcja odpadów. Nie tylko oszczędzasz na taśmie kasowej, używając jej zamiast zwykłego papieru. Ponadto nie zaśmiecasz środowiska, nie musisz się martwić o recykling wkładów, taśm barwiących czy materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych.

Wady drukarek paragonów POS.

1) Pierwszą wadą jest monochromatyczne drukowanie tekstu i obrazów. Paragon nie wygląda tak pięknie, jak można to zrobić na kolorowej drukarce atramentowej. Wyjściem z sytuacji jest zamówienie taśmy kasowej z preprintem. Fabryka taśm kasowych może wydrukować na odwrocie papieru potrzebne informacje według uzgodnionego projektu.

2) Drugą wadą jest to, że z czasem obraz staje się przyciemniony. Za prostotę drukarki mus zapłacić. Obraz z czasem zniknie. Na przykład, jeśli spojrzysz na paragon, który ma kilka lat, zobaczysz, jak obraz staje się coraz mniej widoczny. A jeśli zostawisz paragon na słońcu, bardzo szybko się wypali. A jeśli za bardzo podgrzejemy paragon, zrobi się czarny, usuwając informacje, które mogą być obecne. Jeśli potrzebujesz informacji, które mają być przechowywane przez długi czas, warto kupić termotransferową drukarkę etykiet.

Na tym kończą się wady korzystania z drukarek POS! Uważamy, że zdecydujesz się na zakup drukarki paragonów, dlatego zapraszamy do współpracy. Zadzwoń do nas na Codeon, a zaproponujemy Ci kilka różnych opcji, zarówno tanie drukarki paragonów, których cena mile Cię zaskoczy, jak i markowe, niezawodne modele z dobrymi recenzjami, które będą Ci wiernie służyć przez wiele lat w najtrudniejszych warunkach kuchni, sklepu, foodtrack’u! Znajdujemy się w Warszawie, ale dostarczamy towary na terenie całej Polski.