+48 22 219 97 99

info@codeon.net.pl

0
 x 
Pusty koszyk

Przed podjęciem decyzji o wyborze drukarki warto odpowiedzieć na kilka pytań. Następnie możesz dowiedzieć się, która drukarka jest odpowiednia dla Twojego biznesu. Ułatwi to wyszukiwanie i doda większą szczegółowość podczas przeglądania opcji drukarki etykiet.

Jaka jest jakość etykiety?

Jeśli Twoja etykieta będzie przechowywana nie dłużej niż kilka dni (na przykład etykieta dla żywności), drukarka termiczna jest całkiem odpowiednia - niedroga i dość powszechna. Podczas pracy z nią używany jest papier z warstwą termowrażliwą, na którym wypala sie informacje. Takie etykiety szybko blakną pod wpływem promieni słonecznych, nie należy ich narażać na obciążenia mechaniczne.

Ale jeśli etykiety mają służyć dłużej, warto kupić drukarkę termotransferową. Ten typ może drukować zarówno metodą termiczną, jak i termotransferową. Ale w trybie termotransferu drukarka może przenosić farbę (z taśmy barwiącej / ribbona) na różne materiały: papier powlekany lub tworzywa sztuczne. A etykiety będą przechowywane dłużej.

Ile pracy wykona drukarka?

Istnieją trzy typy drukarek: biurkowe, półprzemysłowe i przemysłowe.

Jeśli liczba wydrukowanych etykiet nie przekracza 1500, to zwykła drukarka biurkowa jest dla Ciebie odpowiednia. Ten typ drukarki jest najpopularniejszy, ponieważ ma niską cenę i rozmiar.

Jeśli liczba etykiet wyniesie do 10 000, w takim razie Twój wybór to model półprzemysłowy.

Jeśli liczba etykiet przekroczy 10 000, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup drukarki przemysłowej.

Czy mobilność drukarki jest konieczna?

Istnieje jeden z typów drukarek, który jest przeznaczony do warunków, w których nie ma możliwości podłączenia do zasilania. Takie drukarki służą do szybkiego znakowania produktów i innych zadań. Akumulator drukarki, w zależności od modelu, jest zaprojektowany na 6-8 godzin autonomicznej pracy.

Jaka jest szerokość etykiety?

Jednym z ważnych czynników przy wyborze drukarki jest jej maksymalna szerokość druku. Dlatego przed zakupem zdecyduj, jakiej szerokości etykiety potrzebujesz - do 58 mm; do 104 mm; do 160 mm lub do 210 mm.

Jaka jest rozdzielczość druku?

Do drukowania kodów kreskowych o standardowych rozmiarach i małej ilości informacji odpowiednia jest dla Ciebie drukarka o standardowej rozdzielczości 203 dpi. Zwykle te drukarki są niedrogie i szybkie.

Jeśli Twoje etykiety będą zawierały dużo informacji w małym druku, grafice, kodach kreskowych o dużej gęstości - lepiej wybrać rozdzielczość 300 dpi lub nawet 600 dpi. Warto jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem rozdzielczości druku cena rośnie, a prędkość druku maleje.

Jaki jest interfejs połączenia?

Dla podłączenia bezpośrednio do komputera, laptopa lub terminala dotykowego POS, odpowiednie są interfejsy RS-232, USB lub LPT.

Niektóre modele mają przewodową łączność Ethernet i bezprzewodową Wi-Fi.

Jakie dodatkowe opcje mogą być potrzebne?

Możesz potrzebować dodatkowych opcji, takich jak obcinak etykiet, aplikator, wewnętrzna lub zewnętrzna nawijarka etykiet. Warto sprawdzić, czy istnieje możliwość dodania wybranych przez Ciebie opcji do wybranego przez Ciebie modelu.