CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Etykiety samoprzylepne

Głównymi materiałami eksploatacyjnymi do drukarek etykiet są etykiety samoprzylepne. Drukarki do etykiet według technologii druku dzielą się na drukarki termiczne, które wykonują bezpośredni druk termiczny na etykietach termicznych oraz drukarki termotransferowe, które wykonują druk termotransferowy na innym rodzaju naklejek - etykietach termotransferowych za pomocą taśmy barwiącej (ribbon).

Etykiety samoprzylepne do drukarki termicznej lub etykiety termiczne mają niższą cenę, ale ich żywotność jest krótsza, ponieważ są bardzo wrażliwe na czynniki środowiskowe (ciepło, światlo, ultrafiolet, ścieranie). Etykiety termiczne dzielą się na dwa typy: ECO i TOP. Etykiety TOP posiadają dodatkową warstwę ochronną, która zwiększa poziom ochrony przed wilgocią, tłuszczem, ścieraniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Etykiety termiczne TOP służą do długotrwałego przechowywania i transportu towarów, a także produktów o specjalnych warunkach przechowywania temperaturowego (produkty mrożone, schłodzone). Dla porównania, reżim temperaturowy etykiet termicznych ECO wynosi od +5℃ do +30℃, a dla etykiet termicznych TOP od -40℃ do +50℃. Jednak etykiety papierowe są znacznie mniej trwałe.

Etykiety samoprzylepne dostarczane są na rolce, co jest bardzo wygodne - łatwo je oddzielić od podłoża, nie ma żadnych pozostałości jak w przypadku etykiet samoprzylepnych A4, można zadrukować tylko jedną etykietę. W zależności od zadań możesz zamówić etykiety o żądanym rozmiarze. Największą popularnością cieszą się etykiety termiczne i termotransferowe 58x40 i 58x60 do etykiet produktowych, druk na wagach etykietujących. Na życzenie kupującego możliwe jest wykonanie etykiet o nietypowych rozmiarach i kształtach, za dodatkową opłatą. Oprócz rodzaju etykiety, wymiarów (długość i szerokość), przy zamawianiu etykiety brane są pod uwagę również takie wskaźniki jak nawinięcie - ilość etykiet w rolce, a czasem ilość sztuk w pudełku. Ważnym parametrem jest średnica tuleji oraz maksymalna średnica rolki. Przemysłowe drukarki etykiet umożliwiają instalowanie rolek o większej średnicy i rzadszą wymianę. Mobilne drukarki etykiet są zwykle używane w trybie termicznym, aby nie zwiększać gabarytów urządzenia.

Istnieje możliwość zamówienia etykiet o różnych kształtach, do niektórych zadań popularne są okrągłe lub kolorowe etykiety termiczne. Drukarki termiczne dowolnego producenta, czy to drogie drukarki termiczne Zebra, drukarki Godex, czy tanie drukarki G-printer, mogą drukować tylko w kolorze czarnym, a drukarki termotransferowe mogą drukować kolorowe etykiety przy użyciu kolorowej taśmy barwiącej, ale tylko jeden kolor może być używany na raz. Jeśli potrzebujesz kolorowych etykiet – rozwiązaniem jest zamówienie gotowych etykiet (logo, wzór) u producenta.