CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

W najbliższej przyszłości spodziewane jest masowe wprowadzenie 5G w sferze konsumenckiego internetu mobilnego. Niewątpliwie sieć 5G ma szereg istotnych przewag nad 4G:

1. 5G jest 100 razy szybsze niż 4G;

2. Szybkość przesyłania danych - 10 GB/s;

3. Opóźnienie 5G - 1 milisekunda w porównaniu do 200 milisekund w 4G;

4. Zmniejszenie liczby błędów sieciowych.

Ten imponujący zestaw funkcji jest bardzo obiecujący dla użytkowników mobilnego Internetu konsumenckich. Szczególnie 5G będzie wygodne do pobierania dużych plików z grami i filmami – zajmie to minimalną ilość czasu – zaledwie kilka sekund. Należy jednak zauważyć, że dla przesyłania niewielkich ilości informacji, takich jak pliki cyfrowe i wiadomości multimedialne, optymalna prędkość to 4G, które już dziś zapewnia natychmiastowy transfer danych tego typu.

A co z firmowymi urządzeniami mobilnymi? Nie jest tajemnicą, że nowe technologie w dziedzinie automatycznej identyfikacji wprowadzane są znacznie wolniej niż w środowisku konsumenckich urządzeń mobilnych. Jednym z uderzających przykładów tak powolnego reagowania jest korzystanie z systemu operacyjnego Android: podczas gdy Android był niezwykle powszechny w środowisku konsumenckim od kilku lat, pierwsze Androidy pojawiły się w branży znacznie później, a nawet dzisiaj istnije bardzo duża liczba przemysłowych terminali danych działających w oparciu o system operacyjny Windows.

Istnieje kilka przyczyn tego trendu. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest zaoszczędzenie budżetu przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa często korzystają z dużej floty mobilnych asystentów klasy korporacyjnej. Mogą to być setki, a nawet tysiące terminali danych, które działają w różnych częściach Ziemi na jednej platformie i za pomocą jednej specjalnie opracowanej aplikacji.

Jeśli jeden terminal ulegnie awarii, znacznie taniej i łatwiej jest wymienić go na to samo urządzenie, które jest maksymalnie dostosowane do oprogramowania konkretnej firmy i wysłać go do naprawy.

W związku z tym, podczas gdy nowy konsumencki telefon komórkowy jest kupowany przez przeciętnego użytkownika co 2 lata, korporacyjne przemysłowe urządzenia mobilne są aktywnie używane od 7 lat i dłużej, co prowadzi do zwiększonych wymagań na takie przenośne komputery od strony „niezniszczalności”.

Warto też zauważyć, że do organizowania procesów biznesowych wykorzystywane są głównie pliki cyfrowe i multimedialne o niewielkiej wadze, komputery mobilne rzadko są wykorzystywane do przesyłania plików multimedialnych o dużym rozmiarze.

Należy jednak pamiętać, że wprowadzenie 5G do sfery zawodowej może otworzyć szereg nowych możliwości biznesowych, dlatego Point Mobile jako jeden z pierwszych aktywnie zajmuje się kwestią 5G i już rozpoczął testowanie urządzeń 5G opartych na najnowszej generacji terminali mobilnych Point Mobile.

Nie jest tajemnicą, że korporacja Point Mobile reaguje najszybciej jak to możliwe na nowinki techniczne i jest jednym z pierwszych twórców terminali danych z systemem Android (modele komputerów przemysłowych Point Mobile PM30, Point Mobile PM66, Point Mobile PM80, Point Mobile PM85, Point Mobile PM550, Point Mobile PM90), co pozwoliło Point Mobile stać się jednym ze światowych liderów sprzedaży bezpiecznych mobilnych asystentów korporacyjnych opartych na systemie operacyjnym Android.

Point Mobile idzie z duchem czasu, dzięki czemu zawsze możesz liczyć na wdrożenie najbardziej zaawansowanych technologii w mobilnych terminalach przemysłowych marki Pointe Mobile, co z kolei daje możliwość wyposażenia swojego przedsiębiorstwa zgodnie z najnowszymi osiągnięciami technicznymi.