CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Często otrzymujemy oferty sprzedaży używanych terminali danych, otrzymujemy listy z treścią „sprzedam kolektor danych”. Aby uprościć proces komunikacji sprzedawców z naszymi menedżerami i inżynierami serwisu, postanowiliśmy napisać ten artykuł, aby wyjaśnić, na co zwracają uwagę przy zakupie używanych terminali danych.

Jaki jest problem z podaniem ceny używanego kolektora danych? Głównym niuansem jest stan sprzętu. Nowy telefon lub samochód, z nielicznymi wyjątkami, ma te same cechy i stan. Ale używane urządzenie może mieć te same właściwości, ale w zupełnie innym stanie. Samochód, który wyjechał z salonu i przejechał zaledwie 10 000 km, będzie już sprzedawany taniej. Ponadto samochód nie ma opakowania. Jeśli mówimy konkretnie o kolektorach danych - nawet kilkukrotnie użyty terminal bez oryginalnego opakowania jest od razu tańszy. Jeśli chodzi o zużyte terminale danych z widocznymi rysami - również je odkupujemy.

Technologia w świecie urządzeń mobilnych zmienia się bardzo szybko. Pojawiają się nowe standardy i protokoły przesyłania danych (zarówno WiFi, jak i Bluetooth). Zmieniają się systemy operacyjne. Jakieś 15-20 lat temu popularne były terminale DOS lub Palm, które zastąpiły kolektory danych Windows. A teraz na rynku są produkuwane prawie tylko terminale Android. Dlatego obecnie terminale DOS czy Palm nie są już interesujące do zakupu, a za jakiś czas kolektory danych Windows również nie będą poszukiwane. 

Pojawiają się niektórzy producenci sprzętu do automatycznej identyfikacji, a następnie bankrutują. Ponadto w ostatnich latach doszło do wielu przejęć. Na przykład firma Honeywell kupiła takie marki jak Intermec, ScanPal, LXE. Sprzęt tych producentów nie jest interesujący do kupna, ponieważ nie można znaleźć części zamiennych do terminali danych, stację dokujące do terminali oraz akumulatory. Jesteśmy gotowi odkupić od Państwa urządzenia do automatycznej identyfikacji znaków towarowych znajdujących się w naszym asortymencie - terminale Zebra, terminale mobilne Point Mobile

Dlaczego kupujemy drukarki etykiet i kolektory danych używane? Jest wiele powodów. Po pierwsze, mamy klientów, którzy czasami chcą kupić terminale używane. Ktoś ma flotę sprzętu, do którego pracownicy są przyzwyczajeni i ma oprogramowanie napisane dla swoich procesów. Ktoś nie chce przepłacać, bo do niektórych zadań wystarczą stare modele kolektorów danych.

Dodatkowo nasze centrum serwisowe prowadzi renowację terminali danych, podczas której wymieniane są części zewnętrzne - klawiatura, obudowa, wyświetlacz, paski i rysiki, ale części wewnętrzne można wykorzystać ze zużytych terminali. Ponadto nasi inżynierowie podczas naprawy kolektorów danych wykorzystują części zamienne do terminali z zakupionego sprzętu. W tym celu możemy zaakceptować takie egzemplarze, które nie mogą być już wykorzystywane do pracy.

Najlepszą opcją oceny jest badanie fizykalne i test sprawności. Ale wstępnej oceny można dokonać za pomocą zdjęcia. Będziemy potrzebować dokładnego numeru producenta, tzw. numer części. Numer ten znajduje się na tabliczce znamionowej - metalowej tabliczce lub etykiecie. Może być umieszczona zarówno z tyłu obudowy, jak i pod baterią.

zebra tc51 uzywany shild

Ważny jest również stan akumulatora do inwentaryzatora oraz dostępność urządzeń ładujących - stacji dokujących oraz ładowarek. Podamy wstępny koszt, a po otrzymaniu będziemy mogli podać dokładną cenę.

 zebra mc3000 uzywany bateria

Jeśli więc posiadasz używane kolektory danych, zadzwoń do nas. Skup terminali używanych to nasza specjalność. Cena używanego inwentaryzatora każdorazowo uzależniona jest od stanu urządzenia. Prześlij nam zdjęcie ze znakiem towarowym i numerem części, a przedstawimy Ci wstępną ofertę.