CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Naprawa skanerów kodów kreskowych

Czytnik kodów kreskowych to bardzo proste narzędzie techniczne. Nie wymaga osobnego oprogramowania. Większość skanerów jest gotowych do użycia w trybie plug-and-play po wyjęciu z pudełka. A dodatkowych ustawień dokonuje się poprzez zeskanowanie niezbędnych kodów kreskowych z instrukcji.

Wydawać by się mogło, że co może się zepsuć w tak prostym urządzeniu jak skaner kodów kreskowych? Ale nawet z tym problemy są możliwe. Włączyłeś skaner kodów kreskowych, ale z jakiegoś powodu nie odczytuje on kodu kreskowego? Przede wszystkim musisz upewnić się, że przyczyny nie ma w samym kodzie kreskowym. Kod kreskowy składa się z białych i czarnych części (pasków lub kwadratów itp.). Jeśli kod kreskowy jest uszkodzony, wytarty, niektóre czarne obszary wypaliły się, problem nie dotyczy skanera, ale kodu kreskowego. Jeśli etykieta, którą próbujesz odczytać, ma zmarszczki w obszarze kodu kreskowego, jest bardzo prawdopodobne, że błąd odczytu jest spowodowany przez samą etykietę, a nie przez czytnik.


Jak sprawdzić, czy problem jest ze skanerem - spróbuj zeskanować kod kreskowy innym urządzeniem, być może masz inny ręczny lub stacjonarny skaner kodów. Jak sprawdzić, czy Twój skaner kodów kreskowych działa? Otwórz dowolny edytor tekstu (Word lub Notatnik) na komputerze lub terminalu dotykowym POS, a następnie odczytaj kod kreskowy. Jeśli skaner wyda sygnał dźwiękowy, a na ekranie pojawi się informacja z kodu kreskowego, oznacza to, że jest poprawnie skonfigurowany i problem nie leży w kablu ani w skanerze. Mogą występować problemy w ustawieniach. Znajdź informacje jak zresetować czytnik za pomocą kodów kreskowych, jak zresetować wszystkie ustawienia do ustawień fabrycznych.

Jeśli zdecydujesz się spróbować naprawić skaner kodów kreskowych własnymi rękami, przeczytaj nasz artykuł na ten temat. Jeżeli skaner Zebra, Honeywell, Mindeo nadal nie działa - skontaktuj się z naszym serwisem naprawy skanerów w Poznaniu. Naprawiamy urządzenia auto ID z całej Polski.


Posiadamy niezbędny sprzęt zarówno do wykrywania usterek jak i naprawy skanerów kodów kreskowych, a mianowicie:

- stacje lutownicze;

- oscyloskopy cyfrowe;

- multimetry cyfrowe;

- programator pamięci flash, eprom i eeprom;

- stacje do naprawy obwodów SMD;

- mikroskop do prac przy wymianie elementów smd;

- stacja lutownicza na podczerwień do prac przy wymianie mikroukładów BGA;

- megaomomierz indukcyjny;

- zasilacze laboratoryjne.


Doskonale znamy najczęstsze awarie czytników kodów kreskowych, nasi specjaliści wiedzą jak naprawić skaner kodów lub zreperować kolektor danych i pomogą rozwiązać Twoje problemy.


 Serwis NAPRAWA CZYTNIKW KODW KRESKOWYCH