CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem komputera POS, przedstawimy Ci opcje konstrukcji, które są obecnie szeroko stosowane na rynku, a mianowicie systemy modułowe oraz urządzenia typu All-In-One, co pomoże podjąć właściwą decyzję.

komputery-pos-modulowe-oraz-all-in-one

Świat technologii komputerowych rozwija się w zawrotnym tempie. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu dysponowaliśmy głównie klasycznymi komputerami stacjonarnymi oraz przenośnymi laptopami czy tabletami, obecnie asortyment został uzupełniony o kilka opcji hybrydowych. W dziedzinie wyposażenia stanowisk sprzedażowych powszechne stały się komputery dotykowe  All-In-One.

Za tą „nazwą” kryje się specjalizowany sprzęt kasowy «Wszystko-w-jednym», w którym wszystko, co dla użytkownika ważne jest pod ręką, a z urządzeniem można pracować równie łatwo i wygodnie, jak ze smartfonem. Innymi słowy jednostka systemowa jest zintegrowana z ekranem, dzięki czemu cały komputer mieści się w jednym urządzeniu (podobnie jak tablet).

Jeśli potrzebujesz komfortu „wszystko w jednym”, zalecamy zakup komputera POS All In One. Unikniesz w ten sposób dużej ilości kabli na stole, bo całe „wypełnienie” umieszczono monolitycznie w jednej obudowie wraz z ekranem. Wszystkie kable są podłączone bezpośrednio do komputera All-In-One i często są ukryte w stojaku. W przypadku monitorów dotykowych, których obecnie jest większość, można obejść się nawet bez myszy i klawiatury.

komputer-pos Klasyczne komputery dotykowe all in one POS jak np. marki Detaik są niedrogie i charakteryzują się stylowym designem oraz wszystkimi niezbędnymi do eksploatacji danymi technicznymi, które spełniają standardowe wymagania: bezramkowy wyświetlacz dotykowy, pasywny układ chłodzenia. Jeśli masz specyficzne wymagania, warto zwrócić uwagę na inne marki. Niektóre modele, jak np. komputer dotykowy all in one SAM4S Sapphire, posiadają elastyczną podstawkę, dzięki której można je obniżyć niemal równolegle do powierzchni stołu. Terminale dotykowe POS SAM4S Titan-S umożliwiają zastosowanie urządzenia w trybie poziomym, pionowym lub portretowym.

terminal-dotykowy-pos Jeśli potrzebujesz elastyczności, wybierz modułowe komputery POS z oddzielną jednostką systemową. Zaletą takich komputerów jest to, że zapewniają większą elastyczność, pozwalają na montaż jednostki systemowej w dowolnym miejscu na biurku kasjerskim, a także możliwość zamocowania lekkiego monitora na blacie stołu lub biurka.

Elastyczność ta jest uzasadniona, ponieważ różne rodzaje działalności wymagają różnych parametrów technicznych. Przykładowo dla stacji paliw ważny jest wydajny procesor i duża ilość interfejsów (zwłaszcza portów komunikacyjnych RS-232 do podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych stosowanych na stacjach benzynowych).

Dzięki modułowym komputerom POS duże sieci handlowe mogą tworzyć zestawy dla różnych formatów. Na przykład użytkować terminale sprzedażowe POS Forza z kompaktowymi przemysłowe komputerami mini PC i ekranami o różnych rozmiarach firmy SAM4S. www.sam4s.com.ua  

-W przypadku hipermarketów z dużymi boksami kasowymi można kupić terminale dotykowe POS Forza wyposażone  w 15-calowe monitory dotykowe.

Forza-komputer-modulowy-pos - W przypadku supermarketów można dodatkowo postawić na ladzie lub zamontować na ścianie  10-calowy bezdotykowy monitor POS SAM4S w celu wyświetlania reklam i kwoty paragonu.

- W sklepach ogólnospożywczych i drogeriach wyposażonych w lady sklepowe małych wymiarów popularne jest instalowanie 10-calowych małych dotykowych monitorów POS SAM4S.

- W przypadku połączenia restauracji ze sklepem komputer dotykowy POS Forza można zamontować na stole z „natywnym” stylowym metalowym stojakiem, tak aby jak najbardziej wpisało się w styl lokalu. A drukarka paragonowa SAM4S Gcube wygląda spektakularnie w zestawie z nim.

- A jeśli sieć handlowa posiada również własne apteki, to terminale dotykowe POS Forza można zainstalować na stojaku z dodatkowym 2-liniowym wyświetlaczem, który pokaże klientowi kwotę zakupu.

Auto ID-Expert HorachSvitlana