CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Drukarka termiczna co to jest? Co wyróżnia drukarkę kodów kreskowych?

W przeciwieństwie do drukarek biurowych, atramentowych lub igłowych, termiczne drukarki etykiet wykorzystują głowicę drukującą, która nagrzewa się aby utworzyć obrazy, tekst lub kody kreskowe.

Efektem tego procesu jest wysokiej jakości wydruk odporny na zwiększone zużycie. Z tego powodu wykorzystywane są w procesach logistyki, produkcji, przemyśle motoryzacyjnym itp.

Jak działa drukarka termiczna?

Ta drukarka NIE używa atramentu ani tak zwanego toneru (jak zwykłe drukarki biurowe), ale materiał eksploatacyjny, taki jak etykieta, poddawany obróbce chemicznej w celu wywołania reakcji powodującej ciemnienie obszarów po podgrzaniu przez głowicę termiczną drukarki.

Jak działa drukarka termotransferowa?

Drukarka termotransferowa również wykorzystuje głowicę termiczną, która generuje ciepło, ale w kontakcie z innym materiałem eksploatacyjnym (ribbon lub taśmą barwiącą) przenosi tusz z taśmy na etykietę i tworzy nadruk na etykietach.

Jak działa drukarka termotransferowa? 

Do czego służy drukarka termiczna?

Drukarki termiczne są szczególnie przydatne w identyfikacji aktywów/środków trwałych, procesach znakowania materiałów/produktów/opakowania/palet oraz procesach drukowania etykiet logistycznych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę etykiet?

Dane techniczne, które warto wziąć pod uwagę decydując się na zakup drukarki kodów kreskowych:

Szerokość druku – zdolność drukarki do drukowania etykiet o różnych rozmiarach, wahają się one od 2” do 4”. Czasami w branżach wysoce wyspecjalizowanych stosowana jest szerokość 6”.

Rozdzielczość – wyraźność, z jaką można wydrukować informacje na etykiecie. Rozdzielczość waha się w większości przypadków od 203 do 300 dpi. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza możliwość drukowania bardzo małego tekstu lub logo na etykiecie. Czasami trzeba wydrukować bardzo małe kody kreskowe

Typ połączenia, przez który rozumiemy sposób, w jaki drukarka komunikuje się ze sprzętem wysyłającym wydruk, czy to komputerem stacjonarnym czy urządzeniem przenośnym. Istnieją typy komunikacji: USB, Ethernet, Wi-Fi i Bluetooth.

I wreszcie, ważną cechą drukarki etykiet jest także prędkość drukowania, która zwykle jest obliczana w mm na sekundę. Najlepiej stosować drukarki odpowiednie do wydajności i warunków.

Jak niezawodne są termiczne drukarki kodów kreskowych?

W przeciwieństwie do drukarek atramentowych, drukarki termiczne posidają mniej ruchomych części, co oznacza, że ​​będą działać dłużej i wymagają mniej konserwacji.

Do czego służy drukarka termiczna? Jakie są rodzaje drukarek termicznych?

Jeśli zajmujesz się e-commerce lub logistyką i drukujesz niewielką liczbę etykiet dziennie, wystarczy Ci biurkowa lub biurowa drukarka etykiet. Jeśli zarządzasz dużym zapasem towarów i materiałów, zdecydowanie powinieneś rozważyć urządzenie drukujące zwane przemysłową drukarką etykiet lub drukarką półprzemysłową, są one idealne ze względu na ich szybkość i możliwość ciągłego drukowania. Wśród najbardziej znanych marek: drukarka etykiet Zebra, Godex, G-printer, drukarka do etykiet Xprinter i inne.

Drukarka zebra godex gprinter xprinter ranking 

Czy do drukarki termicznej potrzebny jest tusz?

Drukarki kodów kreskowych z bezpośrednim drukiem termicznym nie korzystają z tuszu. Materiał etykiety reaguje na ciepło emitowane przez głowicę termiczną.

Z drugiej strony druk termotransferowy wykorzystuje taśmę barwiącą przypominającą kalkę kreślarską, która przenosi materiał taśmy w celu utworzenia wydruku wykorzystując ciepło głowicy.

Zalety drukarek termicznych do etykiet

– Szybkość i łatwość wydruku/ umieszczania informacji, dzięki możliwości zamówienia odpowiedniego rozmiaru etykiety i dostosowania designu do swoich zadań;

– Dostępność szerokiego wyboru typów drukarek dla różnych obciążeń, w zależności od intensywności użytkowania, np. drukarki półprzemysłowe lub przemysłowe, które mogą drukować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;

- Mają mniej ruchomych części i przy stałej konserwacji mogą służyć przez wiele lat.

Wady drukarek termicznych do etykiet

– Materiały są znacznie droższe od zwykłego papieru biurowego;

– Problem z kolorem, ponieważ możliwy jest tylko druk monochromatyczny.

ID-Expert Horbach Svitlana