+48 22 219 97 99

info@codeon.net.pl

0
 x 
Pusty koszyk

Decydując się na zakup kolektora danych, terminala naramiennego, tabletu klasy przemysłowej lub skanera kodów (czy to skanera bezprzewodowego, czy skanera pierścieniowego), należy zwrócić uwagę na specyfikacje techniczne. Warto też ocenić urządzenie pod kątem wsparcia serwisowego, producenta (napisaliśmy artykuł o tym, jak wybrać terminal mobilnych w tym wśród szerokiej gamy popularnych producentów terminali).

Na czym można drukować etykiety?

Przyjrzyjmy się, czym jest „urządzenie do drukowania etykiet”. Możliwość „drukowania etykiet” najczęściej odnosi się do nanoszenia informacji na etykiety samoprzylepne zwinięte w rolki. Na takich etykietach można drukować na specjalnie zaprojektowanych drukarkach etykiet, które ze względu na technologię druku dzielą się na drukarki termiczne i termotransferowe. W przypadku druku termotransferowego potrzebny jest inny materiał eksploatacyjny, taki jak taśma barwiąca (ribbon).

Zamierzasz kupić terminal danych dla firmy, ale nie możesz zdecydować, która marka kolektora danych jest lepsza? Przedstawiamy listę najbardziej znanych producentów terminali kodów kreskowych w Polsce, a także największe zalety i wady ich sprzętu. O tym, jakie cechy terminala do gromadzenia danych należy wziąć pod uwagę przy wyborze, pisaliśmy w artykule „Jak wybrać terminal danych”. Teraz skupmy się na markach terminali mobilnych.

Co to jest TDM?

Terminal danych to mobilny minikomputer (niektóre modele wyglądają jak smartfon) z wbudowanym skanerem kodów kreskowych i często jest bezpieczniejszy niż urządzenia konsumenckie. Czasami terminal danych nazywają skanerem, czasami skaner -terminalem, czasami inwentaryzatorem.

Najpierw kilka podstawowych informacji. Co to jest drukarka paragonów POS? Jest to drukarka termiczna wykorzystująca technologię druku termicznego (wypalania informacji) na specjalnym, termoczułym papierze kasowym zwiniętym w rolki. Zadanie wypalania wykonuje głowica termiczna. Takie automaty paragonowe są niezbędne w sklepach i usługach, a drukarki paragonów instalowane są w kuchni do drukowania zamówień. O tym, jak wybrać drukarkę termiczną w Polsce, pisaliśmy w tym artykule. Teraz chcielibyśmy rozważyć zalety i wady.

Badanie przeprowadzone przez VDC Research wykazało, że awaria baterii jest jedną z głównych przyczyn wyłączania urządzeń mobilnych. Wyczerpana bateria kolektora danych lub czytnika kodów powoduje stratę czasu dla Twoich pracowników, a tym samym koszty wynagrodzeń dla firmy. Jeśli urządzenie mobilne się wyłączy, można powiedzieć, że operator urządzenia również się wyłączy, ponieważ traci on możliwość udzielania pomocy klientom lub wykonywania zadań roboczych. Nie może odbierać zamówień ani zgłaszać zakończenia zadań, co oznacza, że przyjęcie lub wydanie towaru może zostać przesunięte, ciężarówki przywożące towary mogą być dłużej bezczynne, a półki sklepowe mogą być puste. Wszystko to bezpośrednio wpływa na sprzedaż, zmniejsza dochody. A także z powodu awarii baterii urządzeń mogą marnować czas stanowiska pomocy i personel IT.

Wyposażenie sklepu odzieżowego, apteki, stacji benzynowej, supermarketu zaczyna się od zaprojektowania i zakupu regałów, wyposażenia wystawienniczego oraz magazynowego. W sklepach spożywczych ponadto ważne jest dbanie o sprzęt technologiczny i chłodniczy, ale porozmawiamy o sprzęcie do automatyzacji procesów księgowych. W małej kawiarni lub kiosku możesz zautomatyzować procesy księgowania sprzedaży przy użyciu minimalnego zestawu sprzętu, prostego mobilnego POS wraz z drukarką paragonów. Niemniej jednak prawdziwa ewidencja jest niemożliwa bez oprogramowania, raportów analitycznych i sprzętu handlowego.

Skrót POS ma dwa znaczenia: Point of Sale lub Point of Service.

Systemy POS to zestaw specjalnego sprzętu zaprojektowanego w celu przyspieszenia pracy kasjerów poprzez jego automatyzację. Podstawą każdego systemu POS jest specjalistyczny komputer przechowujący wszystkie niezbędne dane.

Komputery POS można podzielić na kilka typów w zależności od formatu i układu głównych węzłów:

Wiele przedsiębiorstw produkujących towary lub przygotowujących posiłki, a także sprzedających produkty, działa w sektorze usług – automatyzuje procesy ewidencji wyposażenia i jednocześnie korzysta z drukarek paragonów. Drukarka paragonów to sprzęt pomocniczy przeznaczony do drukowania paragonów, pokwitowań, biletów, zadań kuchennych i innych dokumentów.