+48 536 496 809

info@codeon.net.pl

0
 x 
Pusty koszyk

Mobilne przetwarzanie danych pozwala szybko i dokładnie wykonywać różne zadania, optymalizując czas i zmniejszając liczbę błędów, zwłaszcza jeśli praca jest związana z kodami kreskowymi. Kompaktowe mobilne komputery z wbudowanymi skanerami kodów kreskowych mogą rozszerzyć możliwości każdego biznesu, zwiększając zarówno wydajność, jak i produktywność — od zarządzania magazynem po pomoc pracownikom terenowym. Innymi słowy, posiadanie odpowiedniego terminala danych znacznie zwiększy szybkość, dokładność i liczbę zadań, które można wykonać w ciągu dnia pracy.

Co to jest wykrywacz walut? Jak nazywa się wykrywacz pieniędzy?

Wukrywacz walut lub banknotów to narzędzie techniczne, które pomaga zidentyfikować autentyczne banknoty, dlatego czasami nazywany jest wykrywaczem fałszywych pieniędzy. Montowany jest na boksach kasowych w sklepach lub aptekach lub na pulpicie operatora w bankach, kantorach, obiektach usługowych (restauracje, hotele, stacje paliw, laboratoria) oraz stanowi element wyposażenia POS. W niektórych przypadkach może być instalowany pod ladą, ale częściej umieszczany jest na blacie stołu lub na szufladzie kasowej.

Co to jest szuflada kasowa?

Najpierw odpowiedzmy na pytanie „Co to jest szuflada kasowa”. Szuflada kasowa to specjalnie zaprojektowany sejf ułatwiający przechowywanie i sortowanie gotówki w punkcie sprzedaży. Może być metalowa, wykonana ze stali lub nie stali (mocny plastik), a nawet stalowa skrzynka na pieniądze zwykle ma plastikowe wnętrze.

Co to jest drukarka kart?

Drukarka kart plastikowych to specjalistyczne urządzenie drukujące, które pozwala w łatwy sposób tworzyć spersonalizowane karty z zakodowanymi lub wydrukowanymi indywidualnymi informacjami (nazwisko, imię, indywidualny numer, adres, daty, nazwa firmy, kod kreskowy). Są to przede wszystkim karty klubowe/członkowskie, karty lojalnościowe, karty dostępu/przepustki, karnety, dowody osobiste, identyfikatory, legitymacje studenckie, karty ubezpieczeniowe lub bonusowe.

Decydując się na zakup kolektora danych, terminala naramiennego, tabletu klasy przemysłowej lub skanera kodów (czy to skanera bezprzewodowego, czy skanera pierścieniowego), należy zwrócić uwagę na specyfikacje techniczne. Warto też ocenić urządzenie pod kątem wsparcia serwisowego, producenta (napisaliśmy artykuł o tym, jak wybrać terminal mobilnych w tym wśród szerokiej gamy popularnych producentów terminali).

Na czym można drukować etykiety?

Przyjrzyjmy się, czym jest „urządzenie do drukowania etykiet”. Możliwość „drukowania etykiet” najczęściej odnosi się do nanoszenia informacji na etykiety samoprzylepne zwinięte w rolki. Na takich etykietach można drukować na specjalnie zaprojektowanych drukarkach etykiet, które ze względu na technologię druku dzielą się na drukarki termiczne i termotransferowe. W przypadku druku termotransferowego potrzebny jest inny materiał eksploatacyjny, taki jak taśma barwiąca (ribbon).

Zamierzasz kupić terminal danych dla firmy, ale nie możesz zdecydować, która marka kolektora danych jest lepsza? Przedstawiamy listę najbardziej znanych producentów terminali kodów kreskowych w Polsce, a także największe zalety i wady ich sprzętu. O tym, jakie cechy terminala do gromadzenia danych należy wziąć pod uwagę przy wyborze, pisaliśmy w artykule „Jak wybrać terminal danych”. Teraz skupmy się na markach terminali mobilnych.

Co to jest TDM?

Terminal danych to mobilny minikomputer (niektóre modele wyglądają jak smartfon) z wbudowanym skanerem kodów kreskowych i często jest bezpieczniejszy niż urządzenia konsumenckie. Czasami terminal danych nazywają skanerem, czasami skaner -terminalem, czasami inwentaryzatorem.

Najpierw kilka podstawowych informacji. Co to jest drukarka paragonów POS? Jest to drukarka termiczna wykorzystująca technologię druku termicznego (wypalania informacji) na specjalnym, termoczułym papierze kasowym zwiniętym w rolki. Zadanie wypalania wykonuje głowica termiczna. Takie automaty paragonowe są niezbędne w sklepach i usługach, a drukarki paragonów instalowane są w kuchni do drukowania zamówień. O tym, jak wybrać drukarkę termiczną w Polsce, pisaliśmy w tym artykule. Teraz chcielibyśmy rozważyć zalety i wady.