CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Samoobsługa jest dziś powszechnym trendem, ponieważ coraz więcej firm, zarówno dużych, jak i małych, inwestuje w tę technologię, aby zyskać przewagę w swoich branżach.

Zalety wdrożenia kiosków samoobsługowych:

• skrócenie czasu oczekiwania

• wprowadzenie dogodnych metod płatności

• zapewnienie szybkiego dostępu do informacji

• redukcja kosztów personelu

• możliwości pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i inne.

Kolektory danych są dziś szeroko stosowane w ewidencji wartościową obrotów i stanów zapasów oraz środków trwałych, inwentaryzacji, dostawach towarów.

Odpowiedzmy sobie na pytanie „Co to jest terminal danych?”

Terminal kodów kreskowych, w skrócie angielskim PDA - personal digital assistant , - to mobilne urządzenie typu minikomputer w przemysłowej obudowie z wbudowanymi czytnikami kodów kreskowych, niektóre modele takich terminali mogą przypominać smartfon.

Aby zakup urządzenia do drukowania etykiet i kodów kreskowych był jak najbardziej opłacalny i funkcjonalny, warto poznać główne cechy drukarek etykiet, które są obecnie oferowane na rynku. Ważny jest przede wszystkim zakres zastosowania oraz wolumen druku jaki musi wykonać drukarka i na podstawie tych danych można wybrać albo biurkową drukarkę kodów kreskowych o maksymalnym obciążeniu do 2000 etykiet dziennie, albo półprzemysłową drukarkę o maksymalnej wydajności do 10 000 etykiet dziennie lub wysoce niezawodną, wytrzymałą drukarkę przemysłową, która przeznaczona jest do pracy w trudnych warunkach i przy całodobowym obciążeniu. Oferujemy na sprzedaż szeroką gamę przenośnych drukarek etykiet, które mają ograniczenia w dziennych obciążeniach, ale są wygodne podczas pracy w magazynach, w terenie, na produkcji i w supermarketach, ponieważ umożliwiają wydruk etykiety bezpośrednio na miejscu jego stosowania.

Jak każdy proces, proces automatyzacji ewidencji środków trwałych poprzez identyfikację za pomocą kodu kreskowego ma swoje własne niuanse i cechy. Specyficzny jest proces ewidencji aktywów, które zostały nabyty i oddany do użytku jakiś czas temu, czasem nawet kilkadziesiąt lat. Oprócz tego, że takie aktywa mogą być fizycznie rozproszone po całym terytorium, w ten sam sposób dane o przedmiotach, takie jak cena, producent, stan, liczba przeprowadzonych napraw, mogą być przechowywane w zupełnie różnych systemach, bazach danych.

Mobilne przetwarzanie danych pozwala szybko i dokładnie wykonywać różne zadania, optymalizując czas i zmniejszając liczbę błędów, zwłaszcza jeśli praca jest związana z kodami kreskowymi. Kompaktowe mobilne komputery z wbudowanymi skanerami kodów kreskowych mogą rozszerzyć możliwości każdego biznesu, zwiększając zarówno wydajność, jak i produktywność — od zarządzania magazynem po pomoc pracownikom terenowym. Innymi słowy, posiadanie odpowiedniego terminala danych znacznie zwiększy szybkość, dokładność i liczbę zadań, które można wykonać w ciągu dnia pracy.

Co to jest wykrywacz walut? Jak nazywa się wykrywacz pieniędzy?

Wukrywacz walut lub banknotów to narzędzie techniczne, które pomaga zidentyfikować autentyczne banknoty, dlatego czasami nazywany jest wykrywaczem fałszywych pieniędzy. Montowany jest na boksach kasowych w sklepach lub aptekach lub na pulpicie operatora w bankach, kantorach, obiektach usługowych (restauracje, hotele, stacje paliw, laboratoria) oraz stanowi element wyposażenia POS. W niektórych przypadkach może być instalowany pod ladą, ale częściej umieszczany jest na blacie stołu lub na szufladzie kasowej.

Co to jest szuflada kasowa?

Najpierw odpowiedzmy na pytanie „Co to jest szuflada kasowa”. Szuflada kasowa to specjalnie zaprojektowany sejf ułatwiający przechowywanie i sortowanie gotówki w punkcie sprzedaży. Może być metalowa, wykonana ze stali lub nie stali (mocny plastik), a nawet stalowa skrzynka na pieniądze zwykle ma plastikowe wnętrze.

Co to jest drukarka kart?

Drukarka kart plastikowych to specjalistyczne urządzenie drukujące, które pozwala w łatwy sposób tworzyć spersonalizowane karty z zakodowanymi lub wydrukowanymi indywidualnymi informacjami (nazwisko, imię, indywidualny numer, adres, daty, nazwa firmy, kod kreskowy). Są to przede wszystkim karty klubowe/członkowskie, karty lojalnościowe, karty dostępu/przepustki, karnety, dowody osobiste, identyfikatory, legitymacje studenckie, karty ubezpieczeniowe lub bonusowe.

Decydując się na zakup kolektora danych, terminala naramiennego, tabletu klasy przemysłowej lub skanera kodów (czy to skanera bezprzewodowego, czy skanera pierścieniowego), należy zwrócić uwagę na specyfikacje techniczne. Warto też ocenić urządzenie pod kątem wsparcia serwisowego, producenta (napisaliśmy artykuł o tym, jak wybrać terminal mobilnych w tym wśród szerokiej gamy popularnych producentów terminali).

Na czym można drukować etykiety?

Przyjrzyjmy się, czym jest „urządzenie do drukowania etykiet”. Możliwość „drukowania etykiet” najczęściej odnosi się do nanoszenia informacji na etykiety samoprzylepne zwinięte w rolki. Na takich etykietach można drukować na specjalnie zaprojektowanych drukarkach etykiet, które ze względu na technologię druku dzielą się na drukarki termiczne i termotransferowe. W przypadku druku termotransferowego potrzebny jest inny materiał eksploatacyjny, taki jak taśma barwiąca (ribbon).