CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Naprawa czytników kodów kreskowych Zebra

Czasami możemy pomyśleć, że kod kreskowy jest odczytywany nieprawidłowo przez skaner kodów kreskowych, ale problemy mogą wystąpić również z powodu czynników zewnętrznych. Opowiemy o niektórych z nich.

Jeśli samodzielnie drukujesz etykiety na drukarce kodów kreskowych dla towarów ważonych lub towarów, które nie mają oznaczeń, upewnij się, że problem nie dotyczy drukarki. W trakcie drukowania taśma barwiąca lub etykieta może się zaciąć, głowica drukująca drukarki może ulec uszkodzeniu. Jeśli widzisz, że Twój kod kreskowy jest niewyraźny, brakuje niektórych pasków, jest pomarszczony lub nawet wygięty, problem może dotyczyć drukarki kodów kreskowych, etykiety, ribbona, a nie czytnika.


Problem może również dotyczyć kontrastu/koloru kodu kreskowego. Aby skaner mógł zdekodować informacje z kodu kreskowego 1D lub 2D, musi rozróżnić jasne i ciemne elementy symbolu. Białe obszary kodu kreskowego odbijają najwięcej światła, podczas gdy czarne obszary odbijają najmniej. Czytnik określa szerokość i kolejność czarno-białych pasków w kodach kreskowych 1D oraz wielkość czarno-białych obszarów w kodach kreskowych 2D.

Jeśli etykieta jest biała, a kod czarny, jest mało prawdopodobne, że problem stanowi kontrast druku. Ale jeśli etykieta/opakowanie produktu jest np. zielone i nie ma białego obszaru na kod kreskowy, a Twój kod kreskowy jest np. czerwony, czytnik może mieć problemy ze skanowaniem go ze względu na istniejący kontrast. Kod kreskowy wydrukowany na błyszczącej powierzchni oślepia skaner. Te same problemy mogą wystąpić, jeśli kod kreskowy znajduje się pod grubą, błyszczącą, pogniecioną folią, a sklep jest dobrze oświetlony.

Sprawdź, czy kod kreskowy nie jest umieszczony na bardzo zakrzywionej powierzchni. Konieczne jest również upewnienie się, że wokół kodu kreskowego istnieje tzw. „cicha strefa”. Opakowanie produktu lub etykieta muszą mieć określoną odległość od kodu kreskowego do najbliższego tekstu lub obrazu.


Innym powodem, dla którego skaner nie odczytuje kodów kreskowych, może być to, że niektóre typy kodów kreskowych wymagają specjalnych czytników do ich odkodowania. Skanery, które dekodują kody kreskowe 1D, mogą nie nadawać się do odczytywania kodów kreskowych 2D i kodów kreskowych z ekranów urządzeń mobilnych. Nie wszystkie skanery nadają się do odczytu małych, gęstych kodów kreskowych, trzeba kupić HD (high density)–skanery.

Jeśli sprawdziłeś już wszystko, co zostało wyżej wymienione, a Twój skaner nadal nie odczytuje kodów kreskowych, najprawdopodobniej problem dotyczy samego skanera. Skontaktuj się z naszym serwisem czytników Zebra, przeprowadzimy naprawy skanerów kodu kreskowego. Możemy naprawić wszelkiego rodzaju usterki czytnika kodów- jeśli skaner kodów kreskowych zawiesza się, jeśli skaner kodów wyłącza się, jeśli przycisk skanowania na ręcznym czytniku kodów kreskowych nie działa, jeśli skaner Bluetooth nie przesyła danych. Mamy również duże doświadczenie w naprawie kolektorów danych Zebra i naprawie drukarek etykiet Zebra.


Serwis NAPRAWA CZYTNIKW KODW KRESKOWYCH ZEBRA