CODEON NA allegro 1

0
 x 
Pusty koszyk

Drukarka termiczna co to? Kiedy stosujemy drukarkę termiczną? 

Istnieje szeroka gama drukarek termicznych iw tym artykule omówimy je.

Drukarka termiczna a4

Jeśli chodzi o drukarkę, to zwykłemu użytkownikowi przychodzi na myśl drukowanie na papierze A4 i drukarka termiczna a4. Drukarka biurowa służy głównie do drukowania dokumentów z komputera, laptopa. Ponadto takie urządzenie pozwala skanować z drukarki na komputer. Takie drukarki można kupić w każdym sklepie komputerowym. Do druku używają tonerów, dlatego tak często użytkownicy zastanawiają się nad pytaniem ile kosztuje tusz do drukarki A drukarka laserowa korzysta ze specjalnych wkładów. Najpopularniejsze marki to Brother, HP, Samsung. A jeśli mówimy o druku czarno-białym lub kolorowym, to największym zainteresowaniem cieszy się drukarka laserowa czarno-biała.

Dodatkowo użytkownik końcowy mówiąc o drukarce termicznej ma na myśli termiczną drukarkę fotograficzną (drukarka termiczna do zdjęć). Taka mini drukarka termiczna pozwala wydrukować ulubione zdjęcia za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie. Taka drukarka termiczna jest sprzedawana nawet w Biedronce. Jeśli weźmiemy pod uwagę ranking (mini drukarka termiczna ranking), najpopularniejszymi markami w Polsce są Drukuś, Hykker, Brother. Tania drukarka do etykiet Brother jest często wyszukiwana w Lidlu.

mini-drukarka--termiczna-do-zdjec 

Drukarka termiczna tattoo

Skoro mowa już o drukarkach termicznych, warto wspomnieć o innym urządzeniu tego typu, a mianowicie - drukarka termiczna tattoo. Przenośna maszyna do kopiowania tatuaży - Mini Bluetooth Tattoo Printer to niezastąpione narzędzie przy pracy w studiu tatuażu. Ta kompaktowa drukarka termiczna umożliwia szybkie i precyzyjne kopiowanie wzorów, co pozwala artystom tatuażu na łatwe przenoszenie je na skórę klienta.

Drukarka termiczna do paragonów

Ale są też wyspecjalizowane profesjonalne drukarki termiczne. Drukarki termiczne zrewolucjonizowały świat poligrafii, oferując szybkie, wydajne i wysokiej jakości rozwiązania dla różnych sektorów. A teraz z drukarkami termicznymi spotykamy się na co dzień w supermarkecie, sklepie, restauracji, kinie... Za każdym razem, gdy drukowany jest czek lub bilet, najprawdopodobniej zostanie on wydrukowany na drukarce termicznej. Są to drukarki paragonowe (drukarka termiczna do paragonów) czyli inaczej drukarki POS (Drukarki paragonowe POS). O tych drukarkach napisaliśmy dwa artykuły Jak wybrać najlepszą termiczną drukarkę paragonów w Polsce? Pytania i odpowiedzi. A także Zalety korzystania z drukarek paragonów i ich wady.

Drukarka termiczna do etykiet samoprzylepnych

Kolejna duża kategoria - drukarka termiczna do etykiet samoprzylepnych.  Dziś porozmawiamy o nich. Drukarki do naklejek zostały przez nas opisane wcześniej w artykule Co to są drukarki etykiet? Jak wybrać najlepszą drukarkę etykiet w Polsce?  Ale zwróciliśmy uwagę na drukarki termiczne i drukarki termotransferowe  (oba typy). A dzisiejszym tematem naszej szczegółowej rozmowy jest właśnie drukarka termiczna do etykiet. Ponieważ obecnie druk termiczny jest szeroko stosowany w drukarkach etykiet inaczej drukarki naklejek lub drukarka do kodów kreskowych.

Drukarka termiczna co to?

Profesjonalna drukarka etykiet termiczna to nowoczesny, zaawansowany technologicznie urządzenie Auto ID, które służy do oznaczania towarów etykietą samoprzylepną. Jest potrzebny w celu ewentualnego oznaczenia produktów do dalszego odczytania na kasie sklepu za pomocą skanera kodów kreskowych. Na etykiecie umieszczane są informacje tekstowe, kod cyfrowy, obraz graficzny, kod kreskowy lub ich kombinacja. Dużą zaletą drukarek termicznych jest cicha praca.

Drukarka termiczna jak dziala?

Drukarki termiczne tworzą obrazy podobne do urządzenia drukującego faksu, gdy głowica drukarki oddziałuje na papier papier (etykiety) pod wpływem nagrzewania.

termichny-druk 

Bezpośredni druk termiczny: Termiczna głowica drukująca podgrzewa specjalny papier pokryty środkiem chemicznym, a żądane obszary papieru ciemnieją w miarę nagrzewania. Ta metoda jest prosta i niedroga, ale etykiety mogą z czasem blaknąć.

Druk termotransferowy: Głowica drukująca podgrzewa taśmę barwiącą (ribbon), przenosząc atrament na papier. Wydruki są trwalsze i odporne na blaknięcie.

Drukarka termiczna a termotransferowa – czym się różnią?

Tak naprawdę oba te typy drukarek termicznych do etykiet samoprzylepnych, które czasami nazywane są także etykieciarka drukarka, wykorzystują technologię druku termiczneg. Wykorzystują ciepło do utworzenia obrazu na papierze, zamiast używać tonera lub atramentu jak zwykła drukarka biurowa. Do druku potrzebny jest jednak papier termiczny, który umożliwia druk w reakcji na temperaturę oraz w przypadku drukarki termotransferowej – ribbon.

Jak wydrukować etykiety na drukarce termicznej?

• Umieść w drukarce rolkę samoprzylepnych etykiet termicznych. Odbywa się to na wyłączonym urządzeniu. Należy otworzyć pokrywę, włożyć rolkę i wyciągnąć końcówkę pierwszej etykiety przed ponownym zamknięciem pokrywy.

• Następnie włącz drukarkę i zsynchronizuj ją z komputerem.

• Prześlij zamówienie drukowania ze swojego komputera, tak jak w przypadku każdej innej drukarki.

• Dane zostaną zapisane w pamięci RAM drukarki.

• Dane te zostaną utrwalone na papierze pod wpływem ciepła i wydrukowane automatycznie.

• Etykieta lub bilet zostanie wysunięty z urządzenia drukującego.

Jak wybrać drukarkę termiczną? Jaką drukarke termiczną kupic?

Jaka najlepsza drukarka do naklejek termiczna? W większości przypadków kupujący wie tylko tyle, że to musi być szybka, niezawodna i wydajna tania drukarka termiczna. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę następujące cechy, aby kupić najlepszą drukarkę termiczną.

Specyfika użycia. Zacznij od warunków, w jakich drukarka będzie używana. Przemysłowa drukarka do etykiet przeznaczona jest do pracy w warunkach fabrycznych. Ale do prac terenowych czy w pracy kurierów potrzebna będzie przenośna drukarka etykiet. Oczywiście że drukarka termiczna do etykiet kurierskich powinna być niewielkich rozmiarów. Najprawdopodobniej drukarki do etykiet cenowych do drukowania metek z cenami na towary lub nowych etykiet zamiast uszkodzonych powinny być również przenośne. Podobnie jak drukarka do etykiet na ubrania jest najczęściej lekkim urządzeniem mobilnym.

Objętość wydruku: Oceń, czy drukarka jest dla Ciebie odpowiednia, biorąc pod uwagę wymagania dotyczące objętości wydruku. Drukarka do etykiet na paczki lub drukarka etykiet transportowych najprawdopodobniej nie będzie używana przez cały dzień lub do drukowania wielu etykiet jednocześnie. Ale przemyślowa drukarka termiczna będzie mogła pracować 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Tanie drukarki termiczne klasy podstawowej przeznaczone są do drukowania nie więcej niż 2500 etykiet dziennie, półprzemysłowe - do drukowania 7500 etykiet dziennie.

Szybkość drukowania. Istnieją drukarki termiczne przeznaczone dla przedsiębiorstw przemysłowych, gdzie prawie zawsze konieczne jest drukowanie ogromnych ilości etykiet. W przypadku takich zadań pożądane jest, aby prędkość wynosiła 256 mm/s. Przecież nie chcesz, żeby wszystko w Twojej firmie zwalniało i przeszkadzało, bo drukarka termiczna pracuje w ślimaczym tempie. Jednak we wszystkich innych przypadkach, gdy potrzebna jest drukarka etykiet do sklepu, standardowa prędkość 102 mm/s może wystarczyć.

Szerokość druku: Najpopularniejsze drukarki o szerokości druku do 54 mm lub 102 mm. Oznacza to, że jeśli potrzebna jest drukarka do etykiet 100x150 - możesz zastosować drukarkę o maksymalnej szerokości druku 102 mm. Jednocześnie etykieta będzie miała szerokość 100 mm i długość 150 mm. A jeśli niezbędna dla logistyki jest drukarka do etykiet a4, to możesz wybrać drukarki przemysłowe o szerokości druku 216 mm.

Jakość druku: Zwróć uwagę na rozdzielczość w przypadku zadań wymagających dużej precyzji. Czy jest coś bardziej irytującego w sklepie niż nieczytelny kod przy kasie? Jeśli potrzebujesz wydrukować małe kody QR, z którymi nie będzie problemów z odczytaniem, drukarki o rozdzielczości 300 lub 600 dpi zagwarantują doskonałą przejrzystość. W tym drukarka do etykiet okrągłych, ponieważ dla drukarki nie ma znaczenia czy drukować etykiety prostokątne czy okrągłe. Może również działać jako drukarka do etykiet przezroczystych. Będziesz musiał stworzyć projekt za pomocą oprogramowania (pisaliśmy o tym tutaj https://www.codeon.net.pl/artikuly/103-jak-wybrac-oprogramowanie-do-projektowania-etykiet) i zamówić niezbędne etykiety.

Komunikacja: Upewnij się, że drukarka posiada niezbędne interfejsy do podłączenia do urządzeń sterujących. Można go podłączyć poprzez port szeregowy RS-232, USB V1.1, ZebraNet 10/100 lub Ethernet. Niektóre modele posiadają możliwość komunikacji bezprzewodowej poprzez WiFi lub Bluetooth. Ale bezprzewodowa drukarka termiczna będzie kosztować więcej.

Akcesoria: W większości przypadków dla większej wygody aparat z drukarka termiczna wyposażony jest w automatyczny obcinacz.

Koszt: Oczywiście że cena на drukarka termiczna jest dla każdego istotnym czynnikiem. Zwróć uwagę nie tylko na cenę drukarki, ale także na jakość i okres gwarancji, lokalizację serwisu, koszt materiałów eksploatacyjnych (papier do drukarki termicznej i taśma barwiąca), a także długoterminowe koszty eksploatacji.

Drukarka termiczna wady i zalety

Etykiety termiczne są niedrogie i to jest ich istotna zaleta. Nadają się do znakowania nierównej powierzchni. Jeżeli okres użytkowania naklejki jest krótki, warto zastosować etykiety termiczne. Pozwala to zaoszczędzić na zakupie materiałów eksploatacyjnych.

Standardowy okres trwałości etykiety termiczej wynosi około 6 miesięcy. Naklejki są słabo zabezpieczone przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Nie można ich stosować w sklepach na produktach mrożonych.

Epson-colorworks-label-printers 

Сzy drukarka termiczna drukuje w kolorze?

Niestety kolorowa drukarka termiczna nie istnieje, ale na rynku dostępna jest atramentowa drukarka kolorowa, która potrafi drukować na etykietach. Popularnym modelem jest Epson ColorWorks CW C6500. https://www.epson.pl/pl_PL/produkty/kolorowa-drukarka-etykiet/colorworks-c6500-series/p/28377. Ta 8-calowa kolorowa drukarka etykiet umożliwia drukowanie oryginalnych, różnorodnych i kolorowych etykiet w wielu rozmiarach. Niestety takie drukarki i materiały eksploatacyjne są bardzo drogie, a znacznie taniej jest zamówić etykiety z kolorowymi informacjami i samodzielnie wydrukować zmienne informacje (data produkcji, data ważności, cena, waga).

Poszukujesz drukarka termiczna ranking?

Często jesteśmy pytani o nasze opinie na temat drukarki termicznej. Zawsze polecamy marki sprawdzone przez lata. Wszyscy oferują produkty wysokiej jakości, w tym przemysłowe drukarki etykiet, z niezrównanym wsparciem technicznym.

· Zebra drukarka termiczna. www.zebra.com. Dla niektórych zebra to najlepsza drukarka termiczna! Zebra - jest to firma powszechnie znana, co zapewnia klientom spokój ducha przy zakupie drukarki zebra.  Powszechne są zarówno drukarki biurkowe, jak i drukarka do etykiet kurierskich zebra

· Godex drukarka termiczna. www.godexintl.com  Niektórzy wybierają drukarki Godex ze względu na darmowe oprogramowanie do projektowania etykiet i długą gwarancję.

· Xprinter drukarka termiczna. www.xprintertech.com  Są klienci, którzy wybierają drukarki o lepszym stosunku ceny do jakości firmy Xprinter.

· Gprinter drukarka termiczna. www.gainscha.net Drukarki Gprinter są często wybierane ze względu na ich wszechstronność. Firma oferuje drukarki 2 w 1. Taki gadżet może dziłać jako drukarka do naklejek etykiet oraz jako drukarka termiczna do paragonów

Jesteśmy gotowi opowiedzieć Ci jeszcze więcej o tym, czym jest drukarka termiczna do naklejek. Nie da się zmieścić wszystkiego w jednym artykule. Nie omówiliśmy jeszcze wszystkich możliwych akcesoriów i rozmiarów pojemników na rolki z etykietami. I wiele więcej.

drukarki-termiczne 

Przed zakupem drukarki wyżej wymienionych marek należy przeanalizować swoje potrzeby i funkcje, jakie oferuje każda z nich. Zadzwoń do nas, a chętnie doradzimy Ci, jaką drukarkę termiczną wybrać. Jeśli szukasz drukarki termicznej w Poznaniu, zapraszamy do naszego biura przy ulice Strzeszyńskiej 31.

avtor-Svitlana